יוסף בריינס

יוסף בריינס


יוסף בריינס הינו אדם המתגורר בבאר שבע אשר בשלהי שנת 2000 הקים את עמותת "טעם של פעם" שמטרתה שימור ואספנות של כלי רכב ישנים שהוצאו מן השימוש. 

בריינס חבר לכ- 300 אנשים שגם הם, כמוהו, חובבים של כלי רכב עתיקים ושל תחום הרכב בכלל והם מהווים את חברי העמותה. הרעיון להקמת העמותה הוצג בפני גורמי חינוך ותרבות מהעיר באר שבע אשר הביעו עניין רב בנושא וביחד פועלים כל הצדדים להקמתו של מוזיאון כלי רכב משומשים וישנים על מנת לשמר את התקופה שבה היה שימוש בכלי רכב שונים בישראל.

חברי העמותה רואים במיזם המוזיאון מפעל חיים שמטרתו כאמור לשמר תקופת חיים בישראל שלא תשוב וחשוב שלא תיעלם מהמודעות הציבורית אלא תישאר תמיד בתודעה על מנת להישמר כמזכרת לדורות הבאים. 

אלו המטרות ששם לעצמו יוסף בריינס עם הקמת העמותה, תוך כדי העמידה בקשר הדוק עם כל חברי העמותה (המתגוררים בכל רחבי הארץ) ובעת פועלו היומיומי והשגרתי לקדם את המודעות והידע הקיימים בארץ בקרב חובבי עולם הרכב - אלה שנמצאים בשימוש כיום - בדומה לאלה שכבר אינם בשימוש וכבר לא יהיו.

יוסף בריינס עומד בקשר רציף גם עם אנשי ציבור המעוניינים בפיתוח באר שבע והסביבה ואין ספק שהקמת מוזיאון לכלי רכב ישנים יהווה מוקד למשיכה עבור מי שמבקר בבאר שבע או עוצר בה בדרכו ליעד אחר. החזון הוא להציע עניין מיוחד בעיר הדרומית שכיום לא מוצע, בעצם בשום מקום אחר ולבטח יש לו ביקוש לא קטן.

 מטרה נוספת של המוזיאון היא שימת דגש על מורשת ישראלית ויהודית, הצגת התפתחות התעשייה הישראלית לאחר קום המדינה ולהוות מודל לדוגמא וחיקוי עבור ענפים אחרים שכיום אין להם שום אפשרות להצגה ציבורית.

יוסף בריינס הוא דמות מוכרת בבאר שבע וביחד עם חברי העמותה פועל להעלות את המודעות לתחום של כלי הרכב, אלה שהיו בשימוש בשנות הילדות של האנשים הבוגרים - אלה שכיום מגדלים את הילדים ו/או הנכדים שלהם. ביחד יוכלו להשאיר מזכרת למען הדורות הבאים ולהראות איך נראו החיים בעשרות שקדמו.

Share by: