אספנות

אספנותהתחום של אספנות - כשמו כן הוא - זהו תחום מיוחד שבו עושים שימוש בפריטים, אביזרים או חפצים שכבר אין בהם שימוש ושומרים עליהם מתוך כמה סיבות - שמירה כמזכרת לתקופה או עידן שכבר לא יחזרו, שיפוץ או שיפור המראה של החפץ על מנת להציגו לראווה או שמירה מתוך קשר אישי שיש בין מי ששומר את החפץ לבין החפץ עצמו.

 ישנם סוגים שונים של פריטי אספנות כאשר המיוחדים ביותר מבינם הם כלי רכב עתיקים או ישנים בעלי מנגנונים מכאניים שכבר אין בהם שימוש וכנראה - כבר לא יהיה בהם שימוש לעולם.

למרות שמדובר בכלי רכב שכבר לא יהיה בהם שימוש - עדיין כאשר שומרים על המצב הטכני שלהם במצב טוב - כל המערכות יכולות לתפקד באופן תקין ובעצם ניתן להמשיך ולנסוע באותו כלי הרכב.

 ברוב המקרים אין מדובר על שימוש יומיומי ושגרתי ברכב אלא על שימוש מועט אחת לפרק זמן מסוים. מי שמחזיק ברשותו פריטי אספנות לבטח יהיה בקשר הדוק עם אנשים נוספים שזהו התחביב שלהם וביחד הם יוכלו לשתף במידע וחוויות אודות התחזוקה של כלי רכב אלה או להיפגש מדי פעם ולהתרשם ממצב המכוניות.

מעבר לשימור כלי הרכב עצמו, ברוב המקרים מי שלוקח חלק בעולם של אספנות כלי רכב ישנים עושה זאת מתוך כוונה לשמר תקופה שלמה שחלפה ולא תחזור, על מנת שכל מי ששייך בדרך כלשהי לתחום הרכב או לעולם הטכני יוכל להיזכר בערגה בדרך הפעולה של כלי הרכב בטרם החל העידן הדיגיטלי, בטרם פרצו לחיים שכלולים והתקדמויות שעליהם מבוססים כיום המנגנונים המכאניים וכמובן להשאיר זכר למראה של כלי הרכב שהיו בשימוש לפני עשרות שנים.

כיום מתבצעת פעילות לקראת הקמתו של מוזיאון אספנות בו יוכלו חובבי התחום להציג את פריטי האספנות שברשותם, להחליף מידע עם חובבי אספנות שכמותם וכמובן ביחד להעלות את המודעות לכלי רכב אלה שאם לא יישמרו במקום מסודר ומאורגן - ייתכן שיחלפו מן העולם גם הם. כאשר הם יוצגו לראווה אפשר יהיה להגדיל את המבחר וליצור קשר עם אספנים נוספים.

Share by: